ESF

Sākums
Projekts
Pasniedzēji
Mācību materiāli



ESF projekta transdisciplināras studiju programmas pilotkursa "Dabas zinātnes,

globālās pārmaiņas un līdzsvarotas attīstības tehnoloģijas” studiju nodarbību plāns


Reiz bija izstāde par nanotehnoloģijām, par to lasiet te.



>Mail: Tue, 15 Apr 2008 10:57:11 +0300 >LU Bibliotēka vēlas informēt, ka ir pieejama e-grāmatu datubāze ebrary ->http://site.ebrary.com/lib/latvia         
>Vairāk informāciju lasiet LU portālā ->http://www.lu.lv/aktualitates/index.html?id=2548                                                                                                     
>Lūgums šo informāciju pārsūtīt interesentiem>Paldies par sadarbību! >LU Bibliotēkas Lietotāju apkalpošanas departamenta vadītāja A.Zasa >tālr.6722761
>----- Pārsūtītās vēstules beigas -----       

Te atradīsies 2009.g. lekciju saraksts, tiklīdz tas būs izstrādāts

   
2008.g. Pavasara Semestris A un B daļas

Pirmais pavasara (modulis) cēliens no 16.02.2008. – 20.03.2008.  
Noslēdzas ar kontroles veida ieskaišu sesiju.


Mērķi: Pabeigt ģeofizikas kursu un mācīt par enerģētikas kritisko lomu globālo pārmaiņu izraisīšanā un alternatīvās enerģētikas attīstības tehnoloģiju būtību. Iepazīstināt ar korporatīvās atbildības tiesisko ietvaru


Uzmanību!! ar 08.05. ieviestas korekcijas par vieslektoriem: (skat zemāk) un MAINĪTS VISU LEKCIJU SĀKUMA LAIKS

Ģeofizika (2 daļa) (izvēlētas sadaļas fiziķiem)    

Prof. Valdis Segliņš,

MSc. Valērijs Freimanis

MSc. Dainis Ozols
Enerģijas avoti un to izmantošanas ekoloģiskās ietekmes       

Dr.Gunārs Bajārs 

Dr. Jānis Kleperis
Tehnoloģiju attīstība un vides aizsardzības likumdošana

Prof.Magnuss Vircavs 

MSc. Jānis Blahins,

Dr. Arnolds Ūbelis (konsultants)

16.02.2008.

Sestdiena

9.00 – 11.00

Ģeofizika

17.lekcija.

11.00 – 12.45

Ģeofizika

18. lekcija

13.30-15.15

Enerģijas avoti

1.lekcija

15.30 -17.15

Enerģijas avoti

2.lekcija

 

19.02.2008

Otrdiena

 

 

16.15 -18.00

Tehnolog&likumi

1. lekcija

18.00-20.00

Ģeofizika

19.lekcija

20.02.2008

Trešdiena

 

 

16.15 -18.00

Tehnolog&likumi

2. lekcija

18.00-20.00

Ģeofizika

20.lekcija

21.02.2008

Ceturtdiena

 

 

16.15 -18.00

Tehnolog&likumi

3. lekcija

18.00-20.00

Ģeofizika

21.lekcija

 

23.02.2008

Sestdiena

9.00 – 11.00

Ģeofizika

22.lekcija.

11.00 – 12.45

Enerģijas avoti

3.lekcija

13.30-15.15

Tehnolog&likumi

4. lekcija

15.30 -17.15

Tehnolog&likumi

5. lekcija

 

26.02.2008

Otrdiena

 

 

16.15 -18.00

Tehnolog&likumi

6. lekcija

18.00-20.00

Ģeofizika

23.lekcija

27.02.2008

Trešdiena

 

 

16.15 -18.00

Tehnolog&likumi

7. lekcija

18.00-20.00

Ģeofizika

24.lekcija

28.02.2008

Ceturtdiena

 

 

16.15 -18.00

Tehnolog&likumi

8. lekcija

18.00-20.00

Ģeofizika

25.lekcija

 


 

01.03.2008

Sestdiena

9.00 – 11.00

Ģeofizika

26.lekcija.

11.00 – 12.45

Ģeofizika

27.lekcija.

13.30-15.15

Enerģijas avoti

4.lekcija

15.30 -17.15

Enerģijas avoti

5.lekcija

 

04.03.2008.

Otrdiena

 

 

16.15 -18.00

Tehnolog&likumi

9. lekcija

18.00-20.00

Ģeofizika

28.lekcija

05.03.2008.

Trešdiena

 

 

16.15 -18.00

Tehnolog&likumi

10. lekcija

18.00-20.00

Ģeofizika

29.lekcija

06.03.2008.

Ceturtdiena

 

 

16.15 -18.00

Tehnolog&likumi

11. lekcija

18.00-20.00

Ģeofizika

30.lekcija

 

08.03.2008.

Sestdiena

9.00 – 11.00

Ģeofizika

31.lekcija.

11.00 – 12.45

Ģeofizika

32.lekcija.

13.30-15.15

Enerģijas avoti

6.lekcija

15.30 -17.15

Enerģijas avoti

7.lekcija

 

11.03.2008.

Otrdiena

 

 

16.15 -18.00

Tehnolog&likumi

12. lekcija

18.00-20.00

Enerģijas avoti

8.lekcija

12.03.2008.

Trešdiena

 

 

16.15 -18.00

Tehnolog&likumi

13. lekcija

18.00-20.00

Enerģijas avoti

9.lekcija

13.03.2008.

Ceturtdiena

 

 

16.15 -18.00

Tehnolog&likumi

14. lekcija

18.00-20.00

Enerģijas avoti

10.lekcija

 

15.03.2008.

Sestdiena

9.00 – 11.00

Enerģijas avoti

11.lekcija

11.00 – 12.45

Enerģijas avoti

12.lekcija

13.30 -15.15

Tehnolog&likumi

15. lekcija

15.30 -17.15

Tehnolog&likumi

16. lekcija

 

18.03.2008.

Otrdiena

 

 

16.15 -18.00

Enerģijas avoti

13. lekcija

18.00-20.00

Enerģijas avoti

14. lekcija

19.03.2008.

Trešdiena

 

 

 

 

 

 

20.03.2008.

Ceturtdiena

 

 

16.15 -18.00

Enerģijas avoti

15. lekcija

18.00-20.00

Enerģijas avoti

16. lekcija


Pavasara Semestris A un B daļas

Otrais pavasara (modulis) cēliens no 24.03.2008. – 24.04.2008.  Noslēdzas ar kontroles veida ieskaišu sesiju.

Mērķi: Mācīt par iestrādēm paveikto un vajadzību pēc pētījumiem noslēgtu tehnoloģisku ciklu virzienā. Apskatīt nanotehnoloģijas no to dzīves   cikla aspektiem un nano līmeņa tehnoloģisko procesu virzību uz noslēgtiem cikliem. Dot ieskatu par mūsdienīgu un perspektīvu starptautisko standartu sistēmu un tās praktisko pielietojumu veicinot saimniecisko dzīvi saskaņā ar dabas sistēmu saglabāšanu.    

 

Bezatkritumu tehnoloģiskās sistēmas

           

Prof. Jānis Grāvītis, PhD grāda pretendents. Ojārs Balcers

Nanotehnoloģijas un riska novērtējums produkta dzīves cikla analīzē

MSc. Ojārs Balcers

Dr. Elmīra Boikova

Starptautiskie Standarti un vides pārvaldības sistēmas (ISO 14000 standartu saime)     

MSc. Dina Bērziņa

Dr. Magnuss Vircavs

 

 

24.03.2008.

Pirmdiena

9.00 – 11.00

ISO 14000

1. lekcija

11.00 – 12.45

ISO 14000

2. lekcija

13.30 – 15.15

Zero emisija

1. lekcija

15.30 -17.15

Zero emisija

2. lekcija

25.03.2008.

Otrdiena

 

 

16.15 -18.00

ISO 14000

3. lekcija

18.00-20.00

Zero emisija

3. lekcija

26.03.2008.

Trešdiena

 

 

16.15 -18.00

ISO 14000

4. lekcija

18.00-20.00

Zero emisija

4. lekcija

27.03.2008.

Ceturtdiena

 

 

16.15 -18.00

ISO 14000

5. lekcija

18.00-20.00

Zero emisija

5. lekcija

 

29.03.2008.

Sestdiena

9.00 – 11.00

ISO 14000

6. lekcija

11.00 – 12.45

ISO 14000

7. lekcija

13.30 – 15.15

Zero emisija

6. lekcija

15.30 -17.15

Zero emisija

7. lekcija

 

01.04.2008

Otrdiena

 

 

16.15 -18.00

ISO 14000

8. lekcija

18.00-20.00

Zero emisija

8. lekcija

02.04.2008

Trešdiena

 

 

16.15 -18.00

ISO 14000

9. lekcija

18.00-20.00

Zero emisija

9. lekcija

03.04.2008

Ceturtdiena

 

 

16.15 -18.00

ISO 14000

10. lekcija

18.00-20.00

Zero emisija

10. lekcija

 


 

05.04.2008.

Sestdiena

9.00 – 11.00

ISO 14000

11. lekcija

11.00 – 12.45

ISO 14000

12. lekcija

13.30 – 15.15

NanoTech&LCA

1. lekcija

15.30 -17.15

NanoTech&LCA

2. lekcija

 

08.04.2008

Otrdiena

 

 

16.15 -18.00

ISO 14000

13. lekcija

18.00-20.00

Zero emisija

11. lekcija

09.04.2008

Trešdiena

 

 

16.15 -18.00

ISO 14000

14. lekcija

18.00-20.00

Zero emisija

12. lekcija

10.04.2008

Ceturtdiena

 

 

16.15 -18.00

ISO 14000

15. lekcija

18.00-20.00

Zero emisija

13. lekcija

 

12.04.2008.

Sestdiena

9.00 – 11.00

ISO 14000

16. lekcija

11.00 – 12.45

Zero emisija

14. lekcija

13.30 – 15.15

NanoTech&LCA

3. lekcija

15.30 -17.15

NanoTech&LCA

4. lekcija

 

15.04.2008

Otrdiena

 

 

16.15 -18.00

NanoTech&LCA

5. lekcija

18.00-20.00

NanoTech&LCA

6. lekcija

16.04.2008

Trešdiena

 

 

16.15 -18.00

NanoTech&LCA

7. lekcija

18.00-20.00

NanoTech&LCA

8. lekcija

17.04.2008

Ceturtdiena

 

 

16.15 -18.00

NanoTech&LCA

9. lekcija

18.00-20.00

Zero emisija

15. lekcija

 

19.04.2008.

Sestdiena

9.00 – 11.00

Zero emisija

16. lekcija

11.00 – 12.45

NanoTech&LCA

10. lekcija

13.30 – 15.15

NanoTech&LCA

11. lekcija

15.30 -17.15

NanoTech&LCA

12. lekcija

 

22.04.2008

Otrdiena

 

 

16.15 -18.00

NanoTech&LCA

13.lekcija

18.00-20.00

NanoTech&LCA

14.lekcija

23.04.2008

Trešdiena

 

 

 

 

 

 

24.04.2008

Ceturtdiena

 

 

16.15 -18.00

NanoTech&LCA

15 lekcija

18.00-20.00

NanoTech&LCA

16. lekcija

 


Pavasara semestris A un B daļas

Trešais pavasara (modulis) cēliens no 26.04.2008. – 31.05.2008.  Noslēdzas ar kontroles veida ieskaišu sesiju.

Mērķi:

Uzsākt biofizikas nodarbības, lai skaidri  parādītu fizikas vietu bioprocesu izpratne Dot priekšstatu par atmosfēru,  tās apdraudējumu un spektroskopisko pētniecības  metožu pielietojumiem un attīstību. Dot ieskatu modelēšanas metožu iespējās

 

Biofizika - izvēlētas nodaļas, un praktiskie darbi

(Molekulārā biofizika, Biomedicīniskās optikas pamati)        

Prof. Jānis Spīgulis,

MSc . Lāsma Gailīte

 

Atmosfēras spektrometrija un fotoķīmija

           

Dr. Arnolds Ūbelis, Dr. Uldis Gross, MSc. Edgars Šmaliņš

Pētniecības metodes IV

Dinamisko sistēmu modeļi (modelēšana)

Fizikas un matemātikas fakultāte

MSc. Jānis Blahins (eksperts atmosfēras lietu modelēšanā)

26.04.2008.

Sestdiena

9.00 – 11.00

Biofizika-ievads

1. lekcija

11.00 – 12.45

Biofizika

Biomedicīniskā optika (BMO)

2. lekcija

13.30 – 15.15

Biofizika (BMO)

3. lekcija

 

 

29.04.2008

Otrdiena

 

 

16.15 -18.00

Biofizika (patst.d.)

4.nodarbība

18.00-20.00

Biofizika

5.lekcija

30.04.2008

Trešdiena

 

 

16.15 -18.00

Biofizika

6. lekcija

18.00-20.00

Biofizika

7. lekcija

01.05.2008

Ceturtdiena

 

 

Mājas darbi

Biofizika

Mājas darbi

Biofizika

02.05.2008

Piektdiena

 

 

Mājas darbi

Biofizika

Mājas darbi

Biofizika

06.05.2008.

Otrdiena

 

 

16.15 -18.00

Biofizika

8.Seminārnodarbība

18.00-20.00

Biofizika

9.lekcija

07.05.2008.

Trešdiena

 

 

16.15 -18.00

Atmosfēra

1. lekcija

18.00-20.00

Atmosfēra

2. lekcija

08.05.2008.

Ceturtdiena

 

 

16.15 -18.00

Biofizika (BMO)

10. lekcija

18.00-20.00

Biofizika (BMO)

11. lekcija

 

  

10.05.2008

Sestdiena

9.00 – 11.00

Biofizika

Laboratorijas d.

11.00 – 12.45

Biofizika

Laboratorijas d.

13.30 -15.15

Atmosfēra

3. lekcija

15.30 -17.15

Atmosfēra

4. lekcija

11.05.2008


Pirmdiena

 

 

17.15 - 19.00

Modelēšana

1.lekcija

19.00 - 21.00

Modelēšana

2.lekcija

 

13.05.2008.

Otrdiena

 

 

17.15 -19.00

Biofizika 06.05.

19.00 -21.00

Biofizika 06.05.

14.05.2008.

Trešdiena

 

 

17.15 -19.00

Atmosfēra

5.lekcija

19.00-21.00

Atmosfēra

6.lekcija

15.05.2008.

Ceturtdiena

 

 

17.15 -19.00

Modelēšana

3.lekcija

19.00-21.00

Modelēšana

4.lekcija

 

17.05.2008

Sestdiena

9.00– 11.00

Atmosfēra

7.lekcija

11.00–12.45

Atmosfēra

8. lekcija

13.30 -15.15

Modelēšana

5. lekcija

15.30 -17.15

Modelēšana .

6.lekcija

20.05.2008.

Otrdiena

 

 

17.15 -19.00

Modelēšana

7.lekcija

19.00-21.00

Modelēšana

8.lekcija

21.05.2008.

Trešdiena

 

 

17.15 -19.00

Atmosfēra

9.lekcija

19.00-21.00

Atmosfēra

10.lekcija

22.05.2008.

Ceturtdiena

 

 

17.15 -19.00

Atmosfēra

11.lekcija

19.00-21.00

Atmosfēra

12.lekcija

23.05.2008.

Piektdiena

 

 

17.15 -19.00

Modelēšana

9.lekcija

19.00-21.00

Modelēšana

10.lekcija

 

24.05.2008

Sestdiena

9.00 – 11.00

Atmosfēra

13.lekcija

11.00– 12.45

Atmosfēra

14. lekcija

13.30 -15.15

Modelēšana

11. lekcija

15.30 -17.15

Modelēšana .

12.lekcija

 

02.06.2008.

Pirmdiena

 

 

15.00

Modelēšana

13., 14.lekcija
(mācību ekskursija)

Satikšanās:
RD Akustika Kurzemes prosp 3 plkst 15.00
pie transporta vārtiem


UZMANĪBU!!!

Vieslekcijas Profesors Sergio Ulgiati, Università degli Studi di Napoli Parthenope (Parthenope University of Naples), Dipartimento di Scienze per l'Ambiente (Department of Sciences for the Environment) Phone: +39-081-547 6666 (office); +39-338-8053807 (mobile), e-mail: sergio.ulgiati@uniparthenope.it, web: www.uniparthenope.it

 

Tēma: Emergy Accounting with links to Life Cycle Assessment

28.05.2008.

Trešdiena

 

 

16.15 -18.00

Sergio Ulgiati

1.lekcija

18.00-20.00

Sergio Ulgiati

2.lekcija

29.05.2008.

Ceturtdiena

 

 

16.15 -18.00

Sergio Ulgiati

3.lekcija

18.00-20.00

Sergio Ulgiati

4.lekcija

Uzmanību!!! Vieslekcijas:

Prof. Peter Brimblecombe, East Anglia University, Norwitch, UK.

Lectures: 1. Evolution of 21st century urban air quality;

                 2. Interfacing science with the regulation of air pollutants and reducing health impacts;

                 3. Sustaining cultural heritage in a changing climate.

30.05.2008.

Piektdiena

 

16.15 -18.00

P.Brimblecombe

1.lekcija

18.00-19.20

Nano teh&mat

1/2. lekcija

19.20-21.20

P.Brimblecombe

Science Cafe

Air Quality in   gBaltic Europe

 

31.05.2008

Sestdiena

9.00 – 11.00

P.Brimblecombe

2.lekcija

11.00 – 12.45

P.Brimblecombe

3.  lekcija

13.30-15.15

Nano teh&mat

3. lekcija

15.30-17.15

Nano teh&mat

4. lekcija


Pavasara semestris A un B daļas

Ceturtais pavasara (modulis) cēliens no 31.05.2008. – 31.05.2008.  

Noslēdzas ar kontroles veida ieskaišu sesiju.

Mērķi: Turpināt klausīties  iepriekšējā nedēļā iesākto kursu par tehnoloģijām un materiāliem līdzsvarotai attīstībai u akcentu uz nanomērogu pasauli. Vienlaicīgi klausīties kursu par topošo vienoto pētniecības  un inovāciju telpu Eiropā, jauno tehnoloģiju virzību tirgū un forsaita metožu iespējām

 

Tehnoloģijas un materiāli līdzsvarotai attīstībai           

Prof. Uldis Rogulis

Dr. Jānis Kļaviņš

Prof. Andris Krūmiņš,(consult.)

Inovāciju process - jauno tehnoloģiju marketings

Dr.Arnolds Ūbelis,

Dr.Arturs Puga

 

03.06.2008.

Otrdiena

 

 

17.15 -19.00

Nano teh&mat

5.lekcija

19.00-21.00

Nano teh&mat

6.lekcija

04.06.2008.

Trešdiena

 

 

17.15 -19.00

Nano teh&mat

7.lekcija

19.00-21.00

Nano teh&mat

8.lekcija

05.06.2008.

Ceturtdiena

 

 

17.15 -19.00

Nano teh&mat

9.lekcija

19.00-21.00

Nano teh&mat

10.lekcija


Uzmanību vieslekcijas: Prof. Evi  SCHUEPBACH Ph.D., University of East Anglia, Norwich, U.K., PD, University of Berne, Switzerland cabo3 (climate and background ozone) / Physical Geography, University of Berne, Hallerstrasse 12, CH-3012 Berne, Switzerland, www.unibe.ch   Contacts: cabo@giub.unibe.ch (or private: eva.schuepbach@gmx.ch) phone +41-79-230-7657, fax +41-33-821-2508
Task Leader Training & Education (T&E) in ACCENT. ACCENT - the European Network of Excellence in Atmospheric Composition Change (www.accent-network.org)

 
Tēmas: Interdisciplinarity at the University Berne, climate science - master degree course, global environmental change. Introduction to learning possibilities at the ACCENT T&E, new e-learning module. 

06.06.2008.

Piektdiena

 

 

16.15 -18.00

Evi  SCHUEPBACH

1.lekcija

18.00-20.00

Evi  SCHUEPBACH

2.lekcija

07.06.2008

Sestdiena

9.00 – 11.00

Nano teh&mat

11. lekcija

11.00 – 12.45

Nano teh&mat

12. lekcija

13.30 -15.15

Evi  SCHUEPBACH

3. lekcija

15.30 -17.15

Inno&marketings

1. lekcija

 

10.06.2008.

Otrdiena

 

 

17.15 -19.00

Nano teh&mat

13.lekcija

19.00-21.00

Nano teh&mat

14.lekcija

11.06.2008.

Trešdiena

 

 

17.15 -19.00

Inno&marketings

2.lekcija

19.00-21.00

Inno&marketings

3.lekcija

12.06.2008.

Ceturtdiena

 

 

17.15 -19.00

Inno&marketings

4. lekcija

19.00-21.00

Inno&marketings

5. lekcija


Uzmanību vieslekcijas: Prof. Evi  SCHUEPBACH Ph.D., University of East Anglia, Norwich, U.K., PD, University of Berne, Switzerland cabo3 (climate and background ozone) / Physical Geography, University of Berne, Hallerstrasse 12, CH-3012 Berne, Switzerland, www.unibe.ch   Contacts: cabo@giub.unibe.ch (or private: eva.schuepbach@gmx.ch) phone +41-79-230-7657, fax +41-33-821-2508
Task Leader Training & Education (T&E) in ACCENT. ACCENT - the European Network of Excellence in Atmospheric Composition Change (www.accent-network.org)

 Tēmas: Inter- and Transdisciplinary approaches at IUKB. Soft skills training for young researchers. Tools and approaches. Group work

14.06.2008

Sestdiena

9.00 – 11.00

Nano teh&mat

15. lekcija

11.00– 12.45

Nano teh&mat

16. lekcija

16.15 -18.00

Evi  SCHUEPBACH

4.lekcija

18.00-20.00

Evi  SCHUEPBACH

5.lekcija

 

16.06.2008.

Otrdiena

 

 

17.15 -19.00

Inno&marketings

6.lekcija

19.00-21.00

Inno&marketings

7.lekcija

17.06.2008.

Trešdiena

 

 

17.15 -19.00

Inno&marketings

8.lekcija

19.00-21.00

Inno&marketings

9.lekcija

18.06.2008.

Ceturtdiena

 

 

17.15 -19.00

Inno&marketings

10.lekcija

19.00-21.00

Inno&marketings

11.lekcija

 

20.06.2008

Sestdiena

9.00 – 11.00

Inno&marketings

12. lekcija

11.00 – 12.45

Inno&marketings

13. lekcija

13.30 -15.15

Inno&marketings

14. lekcija

15.30 -17.15

Inno&marketings

15/16. lekcija

 

HAPPY END





Dzīva un nesena vēsture:

studiju nodarbību plāns 2007.g. rudens semestrim




Pirmais rudens cēliens (modulis) no 01.09.2007. – 15.10.2007. Noslēdzas ar kontroles veida ieskaišu & eksāmenu sesiju katram kursam saskaņā ar pasniedzēja noteiktām prasībām.

Mērķi: Studiju ievadā ar 4 lekcijām dot ieskatu un rosināt profesionālu interesi par līdzsvarotas attīstības koncepciju, globālām pārmaiņām un to dabaszinātniskiem aspektiem. Ar pārējiem kursiem atsvaidzināt studijās vajadzīgās zināšanas matemātikā un fizikā, un dabas vēstures kontekstā paplašināt klausītāju priekšstatus par globāliem procesiem, to dinamiku un dabas zinātņu korporatīvo atbildību par patreiz notiekošā skaidrojumu un prognozēm

Globālās pārmaiņas - fizikālie un dabaszinātniskie aspekti (4 ievadlekcijas): Dr. Arnolds Ūbelis, MSc. Dina Bērziņa

Pētniecības metodes I

Lietišķās matemātikas pamatne (zināšanu aktualizācija): Dr.Šteiners

Pētniecības metodes II

Fizikas pamatne globālo pārmaiņu un līdzsvarotas attīstības tehnoloģiju studijām: Prof. A. Siliņš, Dr.Uldis Gross, Dr.Jānis Kļaviņš

Dabas vēsture: Dr. Jānis Āboliņš, Dr. Kārlis Bērziņš


Sestdiena 01.09.2007.

16.00 -18.00, Globālās pārmaiņas, 1. lekcija; 18.00-20.00, Globālās pārmaiņas, 2.lekcija, Gora filma un diskusija.

Otrdiena 04.09.2007

16.00 -18.00, Dabas vēsture, 1. lekcija; 18.00-20.00, Fizikas kurss 1.lekcija

Trešdiena 05.09.2007

16.00 -18.00, Dabas vēsture, 2. lekcija; 18.00-20.00, Fizikas kurss, 2.lekcija

Ceturtdiena 06.09.2007

16.00 -18.00, Dabas vēsture, 3. lekcija; 18.00-20.00, Fizikas kurss, 3.lekcija

Sestdiena 08.09.2007.

9.00 – 11.00, Dabas vēsture, 4.lekcija; 11.00 – 12.45, Dabas vēsture, 5. lekcija-nodarb; 13.30-15.15, Globālās pārmaiņas, 3.lekcija; 15.30 -17.15, Fizikas kurss, 4.lekcija-seminārs


Otrdiena 11.09.2007

16.00 – 18.00, Matemātika, 1.lekcija; 18.00-20.00, Globālās pārmaiņas, 4.lekcija - seminārs

Trešdiena 12.09.2007

Matematika, 2. lekcija (izkrita, pārpratums); 18.00-20.00, Fizikas kurss, 5.lekcija

Ceturtdiena 13.09.2007

18.00-20.00, Dabas vēsture, 6. lekcija; 16.00 - 18.00, Fizikas kurss, 6.lekcija

Sestdiena 15.09.2007.

9.00 – 11.00, Dabas vēsture, 7. lekcija; 11.00 – 12.45, Dabas vēsture, 8. lekcija; 13.30-15.15, Dabas vēsture, 9. lekcija-semimārs


Otrdiena 18.09.2007

16.00 – 18.00, Matemātika, 2.lekcija-nodarb; Fizikas kurss, 8.lekcija

Trešdiena 19.09.2007

16.00 – 18.00, Matemātika, 3.lekcija-nodarb; 18.00-20.00, Fizikas kurss, 9.lekcija.

Ceturtdiena 20.09.2007

16.00 – 18.00, Dabas vēsture, 10. lekcija; 18.00-20.00, Fizikas kurss, 10.lekcija – semin.

Paralēli sākas korporatīvās atbildības „C” bloka kursu lasīšana

Sestdiena 22.09.2007.

9.00 – 11.00, Dabas vēsture, 11. lekcija; 11.00 – 12.45, Dabas vēsture, 12. lekcija; 13.30 -15.15, Fizikas kurss, 11.lekcija; 15.30 -17.15, Tehnoloģijas un ētika, 1.lekcija


Otrdiena 25.09.2007

16.00 – 18.00, Matemātika, 4.lekcija-nodarb; 18.00-20.00, Fizikas kurss, 12.lekcija

Trešdiena 26.09.2007

16.00 - 18.00, Matemātika, 5.lekcija-nodarb; 18.00-20.00, Fizikas kurss, 13.lekcija

Ceturtdiena 27.09.2007

16.00 - 18.00, Matemātika, 6. lekcija; 18.00-20.00, Fizikas kurss, 14.lekcija

Sestdiena 29.09.2007.

9.00 – 11.00, Fizikas kurss, 15.lekcija; 11.00 – 12.45, Fizikas kurss, 16.lekcija-semin; 13.30 -15.15, Dabas vēsture, 13. lekcija; 15.30 -17.15, Dabas vēsture, 14. lekcija


Otrdiena 02.10.2007

16.00 - 18.00, Matemātika, 7.lekcija-nodarb; 18.00 – 20.00, Matemātika, 8.lekcija-nodarb.

Trešdiena 03.10.2007

16.00 - 18.00, Matemātika, 9.lekcija-nodarb; 18.00 – 20.00, Matemātika, 10.lekcija-nodarb.

Ceturtdiena 04.10.2007

16.00 - 18.00, Tehnoloģijas un ētika, 2.lekcija; 18.00 – 20.00, Tehnoloģijas un ētika, 3.lekcija

Sestdiena 06.10.2007 (Labota: 01.10.2007)

9.00 - 11.00, Tehnoloģijas un ētika, 4.lekcija; 11.00 - 13.00, Dabas vēsture, 15. lekcija-sem; 13.30 – 15.15, Globālās pārm, 5.lekc


Otrdiena 9.10.2007

16.00 - 18.00, Matemātika, 11.lekcija-nodarb; 18.00 – 20.00, Matemātika, 12.lekcija-nodarb.

Trešdiena 10.10.2007

16.00 - 18.00, Matemātika, 13.lekcija-nodarb; 18.00 – 20.00, Tehnoloģijas un ētika, 5.lekcija

Ceturtdiena 11.10.2007

16.00 - 18.00, Matemātika, 14.lekcija-nodarb; 18.00 – 20.00, Tehnoloģijas un ētika, 6.lekcija

Sestdiena 13.10.07.

9.00 - 11.00, Tehnoloģijas un ētika, 7.lekcija; 11.00 - 13.00, Globālās pārm, 6.lekc; 11.00 - 13.00, Dabas vēsture, 16. lekcija-sem




Rudens Semestris

Otrais rudens cēliens (modulis) no 15.10.2007. – 15.11.2007. Noslēdzas ar kontroles veida ieskaišu & eksāmenu sesiju.

Mērķi:

Pasniegt ģeofizikas pamatus un parādīt fizikas un dabaszinātņu vietu un kopīgo misiju uz planētas notiekošo procesu izpratnē.

Turpināt globālo pārmaiņu lekciju kursu un parādīt jaunās iespējas, ko paver novērojumi no satelītu platformām kosmosā.

Iepazīstināt ar korporatīvās atbildības konceptu un saimnieciskās darbības ētikas principiem globālā un lokālā līmenī un tehnoloģiju attīstības jomās.

Ģeofizika (I daļa) (izvēlētas sadaļas): Dr. Valdis Segliņš, MSc. Dainis Ozols,

Globālo pārmaiņu fizika: Dr. Arnolds Ūbelis, MSc. Dina Bērziņa

Mākslīgo Zemes pavadoņu tehniskais aprīkojums un novērojumi no kosmosa: MSc. Jānis Zvirgzds, MSc. Jānis Vjaters, Dr.Annette Ladstatter-Weißenmayer (No Brēmenes Universitātes Vides fizikas institūta ar vieslekcijām)


Otrdiena 16.10.2007

16.00 – 18.00, Matemātika, 15.lekcija-nodarb; 18.00-20.00, Matemātika, 16.lekcija-nodarb.

Trešdiena 17.10.2007

16.00 - 18.00, Tehnoloģijas un ētika, 8.lekcija-sem; 18.00-20.00, Tehnoloģijas un ētika, 9.lekcija-sem.

Ceturtdiena 18.10.2007

16.00 - 18.00, Globālās pārmaiņas, 7.lekcija; 18.00-20.00, Tehnoloģijas un ētika, 10.lekcija-sem.

Sestdiena 20.10.2007.

9.00 – 11.00, Tehnoloģijas un ētika, 11.lekcija-sem; 11.00 – 12.45, Ģeofizika, 1.lekcija; 13.30 -15.15, Ģeofizika, 2.lekcija; 15.30 -17.15, Globālās pārmaiņas 8.lekcija.


Otrdiena 23.10.2007

16.00 - 18.00, Geofizika, 3.lekcija; 18.00 – 20.00, Globālās pārmaiņas, 9.lekcija-sem.

Trešdiena 24.10.2007

16.00 - 18.00, Globālās pārmaiņas, 10.lekcija; 18.00 – 20.00, Globālās pārmaiņas, 11.lekcija.

Ceturtdiena 25.10.2007

16.00 - 18.00, Ģeofizika, 4.lekcija; 18.00 – 20.00, Globālās pārmaiņas, 12.lekcija.

Sestdiena 27.10.2007.

9.00 - 11.00, Tehnoloģijas un ētika, 12.lekcija; 11.00 – 12.45, Ģeofizika, 5.lekcija; 13.30 – 15.15, Ģeofizika, 6.lekcija; 15.00-17.15, Globālās pārmaiņas, 13.lekcija.


Otrdiena 30.10.2007

16.00 - 18.00, Ģeofizika, 7.lekcijas-sem; 18.00 – 20.00, Tehnoloģijas un ētika, 13.lekcija.

Trešdiena 31.10.2007

16.00 - 18.00, Ģeofizika, 8.lekcija; 18.00 – 20.00, Tehnoloģijas un ētika, 14.lekcija.

Ceturtdiena 01.11.2007

16.00 - 18.00, Ģeofizika, 9.lekcija; 18.00 – 20.00, Globālās pārmaiņas, 14.lekcija

Sestdiena 03.11.2007.

9.00 - 11.00, Ģeofizika, 10.lekcija; 11.00 – 12.45, Ģeofizika, 11.lekcija; 13.30 - 15.15, Tehnoloģijas un ētika, 15.lekcija; 15.30 -17.15, Globālās pārmaiņas, 15.lekcija-iesk.


Otrdiena 6.11.2007

16.00 – 18.00, Ģeofizika, 12.lekcija; 18.00-20.00, Ģeofizika, 13.lekcija.

Trešdiena 7.11.2007

16.00 - 18.00, Satelītu tehnoloģ, 1.lekcija; 18.00-20.00, Ģeofizika, 14.lekcija

Ceturtdiena 8.11.2007

16.00 - 18.00, Satelītu tehnoloģ, 2.lekcija; 18.00-20.00, Ģeofizika, 15.lekcija

Sestdiena 10.11.2007.

9.00 – 11.00, Tehnoloģijas un ētika, 16.lekcija; 11.00 – 12.45, Ģeofizika, 16.lekcija; 13.30 -15.15, Satelītu tehnoloģ, 3.lekcija; 15.30 -17.15, Satelītu tehnoloģ., 4.lekcija.


Otrdiena 13.11.2007

16.00 - 18.00, Satelītu tehnoloģ., 5.lekcija-sem.; 18.00 – 20.00, Satelītu tehnoloģ., 6.lekcija.

Trešdiena 14.11.2007

16.00 - 18.00, Satelītu tehnoloģ., 7.lekcija.; 18.00 – 20.00, Satelītu tehnoloģ., 8.lekcija.

 Ceturtdiena 15.11.2007

16.00 - 18.00, Satelītu tehnoloģ., 9.lekcija.; 18.00 – 20.00, Satelītu tehnoloģ., 10.lekcija.

Būs vieslektors no Brēmenes Vides Fizikas institūta: Dr. Annette Ladstätter-Weißenmayer.

Viņas 3-5 lekcijas par satelītu pielietojumiem atmosfēras pētījumos būs piektdien un sestdien!

Tamdēl šī ir satelītu nedēļa. Nedēļas nogalei varētu plānot izbraukuma lekcijas

Piektdiena 16.11.2007

16.00 - 18.00, Satelītu tehnoloģ., 11.lekcija.; 18.00 – 20.00, Satelītu tehnoloģ., 12.lekcija.

Sestdiena 17.11.2007.

9.00 - 11.00, Satelītu tehnoloģ., 13.lekcija.; 11.00 – 12.45, Satelītu tehnoloģ., 14.lekcija.; 13.30 – 15.15, Satelītu tehnoloģ., 15.lekcija.; 15.30 -17.15, Satelītu tehnoloģ., 16.lekcija-sem.

Satelītlekciju izvērsti temati:
1. Lekcija: Tālvadāmas zondēšanas pamati Jēdziens par tālvadāmo zondēšanu Elektromagnētiskā starojuma īpašības Elektromagnētiskā starojuma un matērijas mijiedarbība Elektromagnētiskā starojuma viļņu garumu apgabali Tālvadāmas zondēšanas veidi atbilstoši elektromagnētiskā starojuma viļņu garumu apgabaliem Radiometrijas definīcija Melnā ķermeņa izstarojums Atstarojums Zemes klājuma spektrālais atstarojums Saules izstarojuma spektrālais rasksturojums Starojuma spektrālā caurlaidība Zemes atmosfērā Starojuma pārdeves vienādojums
2.Lekcija: Devēji Devēju veidi Optisko devēju raksturlielumi Izšķiršanas spēja Izkliedējošs elements Spektroskopiskais filtrs Spektrometrs Optisko detektoru raksturlielumi Fotokameras tālvadāmai zondēšanai Fotofilmas tālvadāmai zondēšanai Optiski mehāniskais skeneris Lineārais skeneris Multispektrālais skeneris Atmosfēras devēji Sonārs Lidars
3.Lekcija: Mikroviļņu tālvadāmā zondēšana Mikroviļņu tālvadāmās zondēšanas darbības principi Mikroviļņu vājināšanās izplatoties Mikroviļņu izstarojums Mikroviļņu izstarojuma virsmas izkliede Mikroviļņu izstarojuma tilpuma izkliede Antenu veidi Antenas raksturlielumi
4.Lekcija: Mikroviļņu devēji Mikroviļņu devēju veidi Reālās apertūras radars Sintezētās apertūras radars (SAR) Radara aptvertā lauka ģeometrija Attēla rekonstrukcija no SAR mērījumiem Radara veidotā attēla raksturlielumi Zemes kalnainās virsmas radara veidotos attēlos Mikroviļņu radiometrs Mikroviļņu izkliedes mērītājs Mikroviļņu augstuma mērītājs Vēja ātruma mērīšana jūrā Viļņu augstuma mērīšana
5.Lekcija: Platformas Platformu veidi Atmosfēras stāvokļa novērtējums un augstums Platformas stāvoklis telpā Pozicionēšanas devēji ZMP orbītu elementi ZMP orbītas ZMP pozicionēšanas sistēmas Tālvadāmās zondēšanas ZMP Landsat SPOT NOAA Ģeostacionārie meteoroloģiskie ZMP Polārās opbītas platformas
6.Lekcija: Tālvadāmā zondēšanā lietotie dati Digitālie dati Attēlu datu ģeometriskie raksturlielumi Attēlu datu radiometriskie raksturlielumi Tālvadāmā zondēšanā iegūto attēlu formāti Ārējie dati Kalibrēšana un ievērtēšana Zemes dati Zemes pozicionēšanas dati Kartēšanas dati Digitālie Zemes augstuma dati Datu ieraksta, uzglabāšanas un to sadales vides ZMP datu pārraide un uztveršana Tālvadāmā zondēšanā iegūto datu labošana
7.Lekcija: Attēlu interpretācija Informācijas iegūšana no tālvadāmā zondēšanā saņemtiem datiem Attēlu interpretācija Stereoskopija Interpretācijas elementi Interpretācijas atslēgas tematisko karšu veidošana
8.Lekcija: Attēla veidošanas sistēmas Attēla veidošana tālvadāmā zondēšanā Attēla veidošanas sistēmas Attēla ievada sistēmas Attēla attēlojuma sistēmas Cietās kopijas sistēmas Attēlu datu uzglabāšanas sistēmas
9.Lekcija: Attēla veidošana – labošana Radiometriska labošana Atmosfēras ienesto izmaiņu ievērtēšana Ģeometrisko distorsiju ievērtēšana Ģeometriskā labošana Koordinātu transformācija Kolinearitātes vienādojums Nolases atkārtošana un interpolācija Kartes projekcija
10.Lekcija: Attēla veidošana – pārveidošana Attēla pastiprināšana un īpašību izvilkšana Pelēkās skalas pārveidošana Histogrammas pārveidošana Attēla datu krāsu attēlošana Krāsu attēlošana – krāsu sajaukšanas sistēma Krāsu attēlošana – krāsu izskata sistēma Darbības ar attēliem Galveno komponenšu analīze Telpiskā filtrēšana Tekstūras analīze Attēla korelācija
11.Lekcija: Attēla veidošana – atbilstoši klasifikātoram Klasifikātora tehnikas Kopskaita statistikā ievērtēšana Klāsterēšana Paralelograma klasifikators Lēmuma koka klasifikators Mazākā attāluma klasifikators Maksimālās līdzības klasifikators Fazītīkla teorijas pielietojumi Eksperta sistēmas pielietojuma klasifikators
12.Lekcija: Tālvadāmās zondēšanas pielietojumi Klasifikators Zemes virsmas klājumam Zemes virsmas klājuma izmaiņu atklāšana Globālā veģetācijas karte Ūdens kvalitātes monitorings Jūras virsmas temperatūras mērījumi Sniega izpēte Atmosfēras sastāva monitorings Lineaments extraction Geoloģiskā interpretācija Augstuma mērījumi (DEM formēšana)
13.Lekcija: Ģeogrāfiskā informācijas sistēma (ĢIS) ĢIS un tālvadāmā zondēšana Modelis un datu struktūra Datu ievads un rediģēšana Telpiskais vaicājums Telpiskā analīze Tālvadāmās zondēšanas datu lietošana ĢIS Ģeogrāfisko datu kļūdu un izplūdamības ietekme uz ĢIS produktiem
14.Lekcija: Speciālie tālvadāmās zondēšanas pielietojumi
15.Lekcija: Tālvadāmās zondēšanas pielietojumi Saules sistēmas izpētē Mēness izpēte Tuvo planētu (Marsa un Venēras izpēte) Tālo planētu izpēte
16.Lekcija: Citi ZMP pielietojumi Pozicionēšanas ZMP sistēmas darbības principi GPS Galileo sistēma Citi pielietojumi



Rudens Semestris

Trešais rudens cēliens (modulis) no 15.11.2007. – 30.12.2007. Noslēdzas ar kontroles veida ieskaišu & eksāmenu sesiju.

Rudens semestra pēdējais cēliens, kuram seko gala ieskaišu & eksāmenu sesiju 2008.gada janvārī.

Mērķi:

Pabeigt bāzes treniņu pētniecības metodēs, dot bāzes sagatavotību zaļajā ķīmijā un iepazīstināt ar intelektuālā īpašuma aizsardzības jautājumiem

Pētniecības metodes III

Specifiski fizikas un ķīmijas laboratorijas darbi un datu apstrāde: Prof.Arturs Vīksna

Zaļā ķīmija /Environmental (Sustainable Chemistry)/: Dr. Gunārs Bajārs, Dr. Arturs Vīksna, Prof. Andris Spricis, (konsultants)

Tehnoloģiju attīstības un saimnieciskās darbības ētika: Dr. Kristīne Āboliņa, Dr. Aivars Kalniņš, Dr. Arnolds Ūbelis (konsult.)

Ievads patentzinībās: Dr.Atis Skudra, MSc.Māra Rozenblate


Otrdiena 20.11.2007

16.00 - 18.00, Zaļā ķīmija, 1.lekcija; 18.00 – 20.00, Patentzinības, 1.lekcija

Trešdiena21.11.2007

16.00 - 18.00, Zaļā ķīmija 2.lekcija; 18.00 – 20.00, Patentzinības, 2.lekcija

Ceturtdiena 22.11.2007

16.00 - 18.00, Zaļā ķīmija, 3.lekcija; 18.00 – 20.00, Patentzinības, 3.lekcija

Sestdiena 24.11.2007.

9.00 - 11.00, Zaļā ķīmija, 4.lekcija; 11.00 - 12.45, Zaļā ķīmija, 5.lekcija; 13.30 - 15.15, Patentzinības, 4.lekcija; 15.30 -17.15, Patentzinības, 5.lekcija-seminārs


Otrdiena 27.11.2007

16.00 - 18.00, Zaļā ķīmija, 6.lekcija-seminārs; 18.00 – 20.00, Zaļā ķīmija, 7.lekcijas.

Trešdiena 28.11.2007

16.00 - 18.00, Zaļā ķīmija, 8.lekcija; 18.00 – 20.00, Patentzinības, 6.lekcija

Ceturtdiena 29.11.2007

16.00 - 18.00, Zaļā ķīmija, 9.lekcija; 18.00 – 20.00, Patentzinības, 7.lekcija

Sestdiena 01.12.2007.

9.00 - 11.00, Zaļā ķīmija, 10.lekcija; 11.00 - 12.45, Zaļā ķīmija, 11.lekcija; 13.30 - 15.15, Patentzinības, 8.lekcija; 15.30 -17.15 Patentzinības, 9.lekcija-seminārs


Otrdiena 4.11.2007

16.00 - 18.00, Zaļā ķīmija, 12.lekcijas-seminārs; 18.00 – 20.00, Patentzinības, 10.lekcija

Trešdiena 5.11.2007

16.00 - 18.00, Zaļā ķīmija, 13.lekcija; 18.00 – 20.00, Patentzinības, 11.lekcija

Ceturtdiena 6.11.2007

16.00 - 18.00, Zaļā ķīmija, 14.lekcija; 18.00 – 20.00, Patentzinības, 12.lekcija

Sestdiena 08.12.2007.

9.00 - 11.00, Zaļā ķīmija, 15.lekcija; 11.00 - 12.45, Zaļā ķīmija, 16.lekcija-sem.; 13.30 - 15.15, Spec.lab&datu apstr., 1.lekc.-nod.; 15.30 -17.15, Spec.lab&datu apstr., 2.lekc.-nod.


Otrdiena 11.12.2007

18.00 – 20.00, Patentzinības, 13.lekcija-sem; 18.00 – 20.00, Patentzinības, 14.lekcija

Trešdiena 12.12.2007

16.00 - 18.00, Spec.lab&datu apstr., 3.lekc.-nod.; 18.00 – 20.00, Spec.lab&datu apstr., 4.lekc.-nod.

Ceturtdiena 13.12.2007

16.00 - 18.00, Spec.lab&datu apstr., 5.lekc.-nod.; 18.00 – 20.00, Spec.lab&datu apstr., 6.lekc.-nod.

Sestdiena 15.12.2007.

9.00 - 11.00, Patentzinības, 15.lekcija; 11.00 - 12.45, Patentzinības, 16.lekcija-sem.; 13.30 - 15.15, Spec.lab&datu apstr., 7.lekc.-nod.; 15.30 -17.15, Spec.lab&datu apstr., 8.lekc.-nod.


Otrdiena 18.12.2007

16.00 - 18.00, Spec.lab&datu apstr., 9.lekc.-nod.; 18.00 – 20.00, Spec.lab&datu apstr., 10.lekc.-nod.

Trešdiena 19.12.2007

16.00 - 18.00, Spec.lab&datu apstr., 11.lekc.-nod.; 18.00 – 20.00, Spec.lab&datu apstr., 12.lekc.-nod.

Ceturtdiena 20.12.2007

16.00 - 18.00, Spec.lab&datu apstr., 13.lekc.-nod.; 18.00 – 20.00, Spec.lab&datu apstr., 14.lekc.-nod.

Sestdiena 22.12.2007.

9.00 - 11.00, Spec.lab&datu apstr., 15.lekc.-nod.; 11.00 - 12.45, Spec.lab&datu apstr., 16.lekc.-nod.




Decembris 2007 – Janvāris 2008

Pilotstudiju pirmā semestra eksāmenu sesija